‘Yürüyemeyecek’ denilen köpeği kredi çekerek ayağa kaldırdı


Kocaelide yaşayan güvenlik görevlisi Ömer Ayhan, 5 ay önce otobüsle eve döndüğü sırada aracın çarpması sonucu yaralanan bir köpeği fark etti. Otobüsten inerek yol kenarında hareketsiz yatan köpeğin yardımına koşan Ayhan, veteriner hekimi aradı. Olay yerine giden veteriner hekim tarafından kliniğe götürülen köpek, bir ay boyunca yaşam savaşı verdi.

Ayhana, vücudunda zedelenmeler olan köpeğin hayatı boyunca felç kalacağı söylenerek, felçli köpeğe bakabilecek birilerini bulması gerektiği söylendi. Umudunu yitirmeyen Ayhan ise köpeği başka birine sahiplendirmek yerine Ankaradaki bir kliniğe götürdü.

4 ay boyunca Ankarada tedavi gören köpek, operasyonların ve fizik tedavinin ardından yürümeyi başardı.

Hayvansever Ömer Ayhan, kredi çekerek tedavi ettirdiği köpeği tekrar Kocaeliye götürerek sahiplendi.

Kırpık ismi verilen sokak köpeği, Ayhan ile yeni bir hayata başladı.

SANKİ BENİ KURTARIN DİYORDU

Kırpıkı bulma hikayesini anlatan Ayhan, Otobüsün camından Kırpıkı gördüm. Elini oynatıyordu, sanki Beni kurtarın diye işaret veriyordu. Hemen otobüsten indim, yaşıyordu. Veteriner hekimi aradım, geldi. Bir ay boyunca tedavi gördü. Öncelikle yaşaması için uğraştık ve savaşı kazandı. Ön ayağının kırık ameliyatı Kocaelide tedavi edildi. Sonra felç olduğu anlaşıldı. Yürüyemiyordu, sadece başını kaldırabiliyordu. Birkaç veteriner hekime götürdüm, yürümeyeceğini söylediler. Bana, Felçli bakımı yapabilecek birisini bulun dediler. Ama ben umudumu kesmedim. Kırpıkın da şansı olsun istedim. 4 ay da Ankarada tedavi gördü. Orada çeşitli viral hastalıklar bulaştı, ölmesinden çok korktum. O kadar uğraş boşa gidecekti. Ama çok şükür bugün Kocaeliye döndük. Ve gördüğünüz gibi iyileşti dedi.

KREDİ ÇEKTİM

Ömer Ayhan, Kırpıkın tedavi masraflarının 17 buçuk bin lira olduğunu belirterek, Viral hastalıkların tedavileri külfetli oluyor. 9 buçuk bin lira ödeme yaptım, geri kalan miktarı kredi çektim diye onuştu.

10 yıldır sokak hayvanlarıyla ilgilendiğini vurgulayan Ayhan, Normalde güvenlik görevlisiyim ama ayrıca sokak hayvanlarını koruma görevlisiyim. Onlarla ilgileniyorum. 10 yıldır böyleyim. İlk hayvan vakam yavru kediydi. Çok küçüktü, onu eve aldım. Besledim, büyüttüm. Bu serüven de onunla başladı. Şu an evde 20 tane süt içen engelli kedim, 3 tane de köpeğim var. Onlara bakmak çok zor oluyor aslında, yoruluyorum ama onların sevgisini gördükten sonra her şey uçup gidiyor ifadesini kullandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/hayatim.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;Source link

Denial of responsibility! insideheadline is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – [email protected]. The content will be deleted within 24 hours.

Leave A Reply

Your email address will not be published.